herb Sparta Przeginia Duchowna
Sparta Przeginia Duchowna   Strzelcy Kraków

2015-05-17, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Podrażnieni porażką z Powiślem zawodnicy Strzelców tym razem udali się do Przegini Duchownej na pojedynek z tamtejszą Spartą. Gospodarze niedzielnego spotkania notują w ostatnim czasie fatalną serię. Ostatnie 6 pojedynków to bardzo znaczące porażki. Obiekt Sparty ociera się o skansen. Trzy blaszaki będące szatniami ( żadne media jeszcze nie dotarły) i małe boisko (siatka za bramką z jednej strony). Wąska ławka rezerwowych plus...dostawiona deska.

Początek meczu pokazał, że w Serie B wyciąganie wniosków na podstawie wcześniejszych wyników może być drogą do piekła. Nie wiadomo czy w drużynie Sparty nastąpiło pospolite ruszenie, czy wielka mobilizacja, ale zespół ten wyglądał całkiem solidnie i nie było tym razem nie było szans na kabaret i 13-1 (jak w przypadku wygranej Wiślan). Gospodarze próbowali grać piłką, w miarę mądrze się ustawiali i co najważniejsze- byli bardzo zdeterminowani do walki. Strzelcy w początkowej fazie meczu adaptowali się do gry na tak małym boisku. Szukano optymalnego sposobu do konstruowania akcji, gdy udało się już go odnaleźć, to w zasadzie cała gra opierała się na jednym. Mianowicie, długie zagranie ze środka pola na skrzydło i pełniący tego dnia funkcje skrzydłowych Michał Sarga i Patryk Puchalski raz za razem uciekali skrajnym obrońcom gospodarzy i wpadali w pole karne. Oprócz tego drugie po frekwencji ( tego dnia bardzo słabej) słowo klucz - skuteczność. Zanim padła pierwsza bramka w tym meczu swoje szanse zmarnowali Mateusz Kęczkowski, Krzysztof Konieczny i Michał Konieczny.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli goście. Patryk Puchalski otrzymał długą piłkę w narożnik pola karnego i przelobował bramkarza, który opuścił bramkę i starał się skrócić kąt. Następnie mieliśmy festiwal rzutów karnych dla gospodarzy. Pierwszy typowo gospodarski. Dośrodkowanie z narożnika z boku pola karnego, piłka po rykoszecie od zawodnika gospodarzy odbija się od klatki Michała Nazima i zamiast na aut bramkowy, wpada w ręce Rafała Juszczyka. Oddalony od kilkadziesiąt metrów sędzia........wskazuje wapno. W obozie gospodarzy euforia. Całą zabawę popsuł jednak golkiper Strzelców, który obronił jedenastkę. Ostatecznie futbolówka wylądowała za bramką gości. Rzut rożny dla Sparty, zamieszanie i uderzenie zawodnika gospodarzy trafia w rękę Piotra Kuźniara. Druga jedenastka została wykończona skutecznie i zrobiło się po 1. Po chwili było jednak znowu 2:1 dla gości. Tym razem zagranie ze środka pola na lewe skrzydło i grający tego dnia bardzo dobre zawody Michał Sarga wpada w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę ustala wynik do przerwy.

Druga odsłona rozpoczęła się od naporu gospodarzy.  Bardzo szybko przyniosło to efekty. Ostre dośrodkowanie z lewej strony i będący w beznadziejne sytuacji Piotr Chwaja nie dał satysfakcji zawodnikowi Sparty i z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do własnej bramki. Odpowiedź Strzelców nastąpiła kilka minut później. Dośrodkowanie z prawej strony Patryka Puchalskiego, Michał Sarga przyjmuje futbolówkę na 7. metrze i pewnym uderzeniem zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Po chwili szansę na podwyższenie wyniku miał Dariusz Tarnopolski, ale po dośrodkowaniu z lewej strony z metra przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Niezrażeni takim obrotem sprawy gospodarze po raz trzeci doprowadzają do wyrównania. Ponowne dośrodkowanie z lewej strony, kiks Piotra Kuźniara i zawodnik Sparty z pomocą murawy doprowadza do wyrównania. Dalsza część gry to ataki z jednej i z drugiej strony. Decydujący cios w doliczonym czasie gry zadali goście. Grający tego dnia zrywami Patryk Puchalski otrzymał podanie od Michała Sargi, wbiegł w pole karne i pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 4:3. Minutę później wyśmienitą szansę zmarnował jeszcze Mateusz Kęczkowski, który otrzymał podanie z prawej strony i tym razem nie pomylił nóg (jak w meczu z Trzebolem) i w związku z tym nie trafił z najbliższej odległości do pustej bramki.

Końcowy rezultat to 4:3 dla Strzelców, którzy umacniają się na 4. miejscu i wobec porażki trzecie Borkowianki niwelują stratę do 4 oczek. Gospodarze po tej porażce osiągnęli dno, ale jeżeli w każdym meczu będą grali z taką determinacją, to bardzo szybko je opuszczą.

1. Rafał Juszczyk ??ta kartka
3. Michał Nazim ??ta kartka
6. Michał Sarga bramka bramka  (1 asysta)
7. Krzysztof Konieczny  (1 asysta)