herb Borkowianka Borek Szlachecki
Strzelcy Kraków   Borkowianka Borek Szlachecki

2014-06-21, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Ostatnie spotkanie miało bardzo festynowy przebieg. Obydwie drużyny były już niezagrożone spadkiem, wielki awans w tabeli nie groził im również.Goście stawili się na spotkanie w jedenastoosobowym składzie. Po stronie gospodarzy wystarczy rzucić hasło ZAKOŃCZENIE i od razu pojawiają się wszyscy zdolni do gry.

W przeciwieństwie do stadionu w Poznaniu, na Parkowej trawa rośnie i to bardzo intensywnie tej wiosny. Dodatkowo po ciepłych dniach ziemia zamieniła się w kamień i w takich warunkach przyszło grać obydwu zespołom. Nie sprzyjało to gospodarzom, którzy preferują grę dużą ilością podań, a w tych warunkach było to bardzo utrudnione. Pierwszy kwadrans to miażdżąca przewaga Strzelców, gospodarze zdominowali środek i raz po raz atakowali na bramkę Borkowianki. Padła jedna bramka. Patryk Puchalski, który spotkanie rozpoczął od przyjęcia futbolówki na...szczękę, przeprowadził rajd (jeden z wielu w tym meczu) prawą stroną, wbiegł w pole karne i Daniel Piórkowski z najbliższej odległości wepchnął futbolówkę do siatki. Po pierwszych dwudziestu minutach gospodarze uznali, że są najzajebistszymi wśród zajebistych i przestali grać.

W kolejnej fazie meczu swoje pięć minut miał arbiter, który dojechał tylko ciałem, bo umiejętności sędziowskie zostały gdzieś indziej (lub nigdy się nie wykluły). Rozjemca mylił się w tak oczywistych sytuacjach, że aż trudno było uwierzyć, że można było podjąć taką decyzję. Błędy te dotykały głównie Borkowiankę. Zawodnicy z Borku Szlacheckiego zaczęli głośno krytykować poczynania arbitra, pojawiły się głosy, że jest  przyjacielem gospodarzy i celowo pomaga Strzelcom. Arbiter szybko wyprowadził z błędu graczy gości, dopatrując się ręki na brzuchu Konrada Żabickiego i odgwizdując rzut karny, po którym zrobił się remis.

Tuż przed przerwą było już 2:1 dla gości. Michał Konieczny faulował na osiemnastym metrze przed bramką Rafała Juszczyka. Golkiper Strzelców ustawił bardzo liczny (5 osób) mur. Problem polegał na tym, że mur krył strefę poza bramką i uderzenie prostym podbiciem zawodnika Borkowianki wylądowało...przy słupku, który powinien osłaniać mur. Po stronie poczynań ofensywnych gospodarzy można odnotować uderzenie Mikołaja Pocicy, które stworzyło zagrożenie dla licznego ptactwa latającego po obiekcie na Parkowej i zarazem podsumowało występ gospodarzy w pierwszej odsłonie gry.

W drugiej połowie nadal trwał piknik. Gospodarze mieli przewagę, utrzymywali się dużo przy piłce, ale nie wiele z tego wynikało. Najdogodniejszą okazję zmarnowali do spółki Mikołaj Pocica z Danielem Piórkowskim. Ten pierwszy otrzymał fantastyczne podanie ze środka pola od Krzysztofa Koniecznego, wbiegł w pole karne i mając przed sobą tylko bramkarza i kolegę z drużyny zachował się niczym początkujący żak i podał do zawodnika będącego na spalonym. Następnie w polu karnym ewidentnie faulowany był Patryk Puchalski, ale rozjemca uważał inaczej.

W dalszej fazie meczu nie działo się już wiele ciekawego. Kolejne komiczne pomyłki arbitra. Patryk Puchalski, który przez całe spotkanie wysyłał rozjemce na kurs sędziowski, tuż przed końcem meczu otrzymał drugą żółtą kartkę za mówienie prawdy i przedwcześnie opuścił boisko i mógł wcześniej rozpocząć grillowanie. Końcowy wynik to 2:1 dla Borkowianki.

Po meczu odbyło się tradycyjne zakończenie. Był grill, wpadł Żubr, były dyplomy, wyróżnienia, medale, śpiewy i kuluarowe rozmowy (czy nagrywane, to się dopiero okaże).