herb JKS Zelków
Strzelcy Kraków   JKS Zelków

2016-10-16, 15:30

Czas spotkania: 90 min.

Z wielkimi nadziejami podchodzili do spotkania z Zelkowem zawodnicy Strzelców. Pierwszy mecz na własnym stadionie przynosił dodatkowy argument. Murawa na Parkowej po licznych ulepszeniach prezentuje się o wiele lepiej, niż na przykład na wiosnę. Było trochę grząsko i ślisko, ale winić należy za to pogodę, która w Październiku jest wyjątkowo zła.

Początek spotkania pokazał, że goście z gminy Zabierzów nie przyjechali do Krakowa zobaczyć Wawel zza szyby samochodu i zwiedzić stadion na Koronie. Od początku zawodnicy Zelkowa stanęli wysokim pressingiem i przyzwyczajeni do "pressingu" B-klasowego gospodarze mieli problem z rozegraniem piłki. Nie urodziła się z tego jednak żadna groźna sytuacja. Po pierwszym kwadransie gra się wyrównała. Sygnał dał Mikołaj Pocica, który uderzył z daleka i zlekceważona trochę przez bramkarza piłka uderzyła w poprzeczkę. Po chwili ten sam zawodnik uderzył ładnie z narożnika pola karnego, ale futbolówka minęła bramkę. Po kolejnych paru minutach sytuację, która śni mu się pewnie do dzisiaj miał Mariusz Orczewski. Środkowy pomocnik będąc zupełnie niepilnowanym w polu karnym otrzymał futbolówkę. Przed nim stała tylko opuszczona przez golkipera bramka. Mógł zrobić wszystko, ale uderzył z woleja ponad białym prostokątem. W 35. minucie nieszczęśliwy strzelec stracił piłkę w środku pola, Zelków przeprowadził kontrę. Dośrodkowanie z lewej strony i niepilnowany prawy pomocnik mocnym strzałem otwiera wynik spotkania. Tuż przed przerwą szansę na wyrównanie miał Sebastian Stachel, ale w sytuacji sam na sam podał do bramkarza.

W drugiej odsłonie do głosu doszli gospodarze. Zelków oddał pole gry i tak naprawdę uwidocznił bezradność Strzelców w tej rundzie. Niby była przewaga, ale ciągle czegoś brakowało. To ktoś za słabo strzelił, to ktoś nie trafił, za chwilę komuś odskoczyła itd. Niestety fakty są takie, że nie będąc w regularnym treningu nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć. Na tym szczeblu nie ma co liczyć na przypadek i proste kiksy rywali. Zawodnicy egzekwujący podczas meczu stałe fragmenty gry, pierwsze próby mają testowe na zasadzie - ciekawe jak leci i gdzie spadnie. Dopiero przy kolejnych szansach można mówić o tym żeby piłka poleciała tam gdzie się chce. Tyczy się to absolutnie wszystkich piłkarzy w zespole gospodarzy, bo każdemu coś szwankuje. Po wyszumieniu się Strzelców do głosu znowu doszli goście z Zelkowa. W 66. minucie faul Kamila Kani z boku pola karnego po lewej stronie bramki Rafała Juszczyka. Ostre dośrodkowanie, kocioł na przedpolu bramkarza i robi się 2:0. Po kolejnych dwóch minutach było już 3:0. Kontra, błędy w obronie i niepilnowany w polu karnym zdobywca pierwszego gola uderza z ostrego konta niczym Kojiro Hyuga i dzięki Bogu nie trzeba naprawiać siatki.

W końcówce Strzelcy mogli zostać jeszcze bardziej skarceni, ale byłaby to już jawna niesprawiedliwość, gdyż tego dnia na aż tak wysoką porażkę drużyna nie zasłużyła. W najbliższą Sobotę mecz wyjazdowy w Swoszowicach z rozpędzonym Krakusem, który wygrał 3 spotkania z rzędu.