Relacja z porażki w Więckowicach w rozwinięciu newsa.

5:2
(4:1)
herb Strzelcy Kraków
Potok Więckowice   Strzelcy Kraków

Na wyjazd do Więckowic drużyna udała się w licznym składzie. Warunki do gry były tego dnia bardzo złe. O ile z daleka boisko wyglądało bez zarzutu, to po wejściu na murawę od razu grzęzło się w wodzie. Cała jedna strona lekko pochylonego boiska była pod wodą. Na środku i jednym z pól karnych również zalegała woda. Mecz się jednak odbył i chyba (?) nie było w ogóle tematu przełożenia spotkania.

W niecodziennych warunkach lepiej czuli się gospodarze. Początek spotkania to koncert w ich wykonaniu. Już po raz 5 w tej rundzie Strzelcy dokonują rzeczy niewytłumaczalnej i trudnej do zrozumienia. Będący rzekomo doświadczonymi i rutynowanymi zawodnikami piłkarze w dziecinny sposób tracą kilka bramek w krótkim okresie czasu. Tym razem Potok potrzebował zaledwie 6 minut by trafić do siatki Rafała Juszczyka trzykrotnie. Zaczęło się w ósmej minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Golkiper Strzelców skamieniał, Piotr Kuźniar również i zawodnik gospodarzy z bliska wpakował piłkę głową do siatki. Cztery minuty później z prawej strony piłkę stracił Michał Nazim. Dośrodkowanie w pole karne. Wydaje się, że sytuacja jest wyjaśniona. Niestety w łatwej sytuacji Michał Sarga wybił piłkę głową wprost na środek pola karnego i strzelec pierwszej bramki zdobywa drugiego łatwego gola. Po upływie dwóch minut jeden z zawodników okiwał pół obrony, kilka strzałów zostało odbitych a decydujący, który zmierzał do pustej bramki został wyjaśniony przez Michała Nazima, który wbił futbolówkę do własnej siatki.

Mając 3 bramki przewagi gospodarze spuścili trochę z tonu. Strzelcy próbowali atakować niestety poza Sebastianem Stachelem reszta zawodników miała problem z grą na tej nawierzchni i wszelakie próby kończyły się niepowodzeniem.  W 15. minucie napastnik Strzelców zdobył bramkę nr 1 tego dnia. Wraz z końcowym gwizdkiem arbitra padła bramka nr 4 dla Potoku. Tym razem po wrzuceniu długiej piłki i ponownych błędach w obronie skrzydłowy gospodarzy pewnym strzałem ustalił rezultat do przerwy - 4:1

Pięć minut po przerwie gospodarze dorzucili gola nr 5. Dziesięć minut później Sebastian Stachel zdobył swojego drugiego gola. Ostatnie 30 minut to na przemian: kopanina, ślizganie się w błocie, niecelne zagrania i niewymuszone straty. Końcowy rezultat do 5:2 dla Potoku i jest to w pełni zasłużony rezultat. Boisko po meczu wyglądało jak po przejściu stada dzików. Strzelcy muszą wykorzystać długie jesienne wieczory na przeanalizowanie gry i zastanowienie jak zapobiec na przyszłość traceniu bramek seriami.