Przełamanie

• autor: strzelcykrakow, 2017-04-26 09:56

herb Zwierzyniecki Kraków Strzelcy Kraków   Zwierzyniecki Kraków

Po dwutygodniowej przerwie Strzelcy rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem był zajmujący piąte miejsce i dość dobrze spisujący się wiosną Zwierzyniecki. Z powodu wielu absencji kadra liczyła tylko 14 osób, a z konieczności na stoperze wystąpił trener Bartłomiej Szewc.

Pogoda tego dnia nie sprzyjała grze, było bardzo zimno i wietrznie. Zawodnicy sprawiali jednak wrażenie jakby było im wystarczająco ciepło, gdyż nie forsowali specjalnie tempa. Optyczną przewagę posiadał wyżej notowany Zwierzyniecki, ale ograniczał się głównie do grania w poprzek lub do tyłu. Próby ataków kończyły się na niczym. Strzelcy skoncentrowani byli głównie na defensywie. W efekcie w pierwszej połowie zobaczyliśmy mało atrakcyjne widowisko dla kibiców. Goście oddali kilka mało groźnych strzałów. Strzelcy mieli dwie dogodne sytuacji. W 30. minucie Sebastian Sarga znalazł się w dobrej sytuacji, ale pochłonęło go przyjmowanie futbolówki i w efekcie stracił ją. W 43 minucie miała miejsce kluczowa akcja spotkania. Z lewej strony dośrodkował Sebastian Sarga. Piłka przed polem karnym trafiła do aktywnego dotychczas, jak  Rafał Boguski, Mateusza Kęczkowskiego, który zagraniem pięta z powietrza podał do Sebastiana Stachela. Napastnik Strzelców znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Akcja stadiony świata.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ wiele zmianie. Zwierzyniecki ciągle dłużej utrzymywał się przy piłce, ale wykazywał mało determinacji z przodu. Gospodarze cofnęli się jeszcze bardziej. Najgroźniejsza sytuacja dla gości miała miejsce 62 minucie spotkania. Wrzutka w pole karne z prawej strony, brak zdecydowania  Bartłomieja Szewca. Piłka spada na 3 metrze pod nogi napastnika, Rafał Juszczyk umiejętnie skrócił kąt i odbił uderzenie, piłka powoli turlając się uderzyła w słupek. Gdyby zawody odbywały się przed remontem nawierzchni skończyłoby się to bramką wyrównującą.

W dalszej fazie meczu Zwierzyniecki miał jeszcze swoje szanse, ale Rafał Juszczyk stał na posterunku i zachował czyste konto po raz pierwszy (wliczając Rybitwy to drugi) w tym sezonie. Strzelcy odnieśli drugie zwycięstwo. Sytuacja w tabeli uległa lekkiej poprawie, ale nadal strata jest dość duża, gdyż wynosi aż 5 punktów. W kolejnej rundzie rywalem będzie LOT Balice.

Informacje o kadrze Strzelcy Kraków

7. Krzysztof Konieczny ??ta kartka
9. Sebastian Sarga
10. Mateusz Kęczkowski  zmiana 90" Jakub Kornecki