Relacja z sobotniego meczu z Górzanką Nawojowa Góra.

1:3
(1:1)
herb Górzanka Nawojowa Góra
Strzelcy Kraków   Górzanka Nawojowa Góra

Kolejnym rywalem ligowym była Górzanka Nawojowa Góra. Na jesień po wyrównanym pojedynku lepsi byli goście sobotniego meczu, którzy zwyciężyli 1:0. Już w pierwszej minucie Strzelcy mogli objąć prowadzenie. W dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Kęczkowski, ale z bliska nie trafił głową. W następnych minutach trwała wyrównana walka w środku pola, aż nadeszła 13 minuta. Powtórka z rozrywki, błędy w obronie i Górzanka obejmuje prowadzenie. Po tym gongu goście mogli bardzo szybko zadać nokaut. W ciągu trzech minut stworzyli sobie trzy 200% procentowe sytuacje, a dodatkowo o krok od bramki samobójczej był Piotr Chwaja. Tylko Opatrzności Bożej zawdzięczają Strzelcy to, że w 17 minucie wynik wciąż brzmiał 0:1.

W 24 minucie przypomniał o sobie Sebastian Stachel, który był bardzo aktywny tego dnia i oprócz kilkunastu pozycji spalonych, miał całkiem dobrą liczbę udanych zagrań. Jedno z nich pokazał we wspomnianej minucie, kiedy to został sfaulowany w polu karnym przez golkipera, a następnie pewnie wykonał rzut karny. W 30. minucie powinno być 2:1 dla Strzelców, ale w sobie tylko wiadomy sposób Mateusz Kęczkowski z metra "otłukł" bramkarza zamiast zdobyć bramkę. Do przerwy 1:1.

Druga odsłona rozpoczęła się od groźnego uderzenia Sebastiana Stachela. Następnie trwała wyrównana gra z obu stron i drużyna, która chciała pokusić się o zwycięstwo potrzebowała piłkarza, który zrobi tzw. różnicę. Taki skarb miała w swoich szeregach Górzanka, a był nim grający trener Paweł Gawęcki, który wszedł w 60. minucie i już po 10 minutach wiedział gdzie należy stać i skutecznie dobił odbitą przez Rafała Juszczyka piłkę. Następnie zagrał kilka otwierających podań do swoich podopiecznych, z których jedno dało 3 bramkę.

Końcowy rezultat to 3:1 dla Górzanki. Bardziej sprawiedliwym rezultatem byłby remis, niestety w futbolu nic nie jest sprawiedliwe i 3 punkty powędrowały pod Krzeszowice. W najbliższy weekend kolejna pauza, a za 2 tygodnie na Parkową przyjedzie Zwierzyniecki.