Gładka wygrana Bibiczanki

W rozwinięciu newsa zaległa relacja ze spotkania z Bibiczanką Bibice

herb Bibiczanka Bibice
Strzelcy Kraków   Bibiczanka Bibice

Tydzień przed oficjalnym rozpoczęciem rundy zainaugurowali swoje rozgrywki zawodnicy Strzelców. Awansem rozegrano mecz z siedemnastej kolejki, rywal od razu z najwyżej półki - Bibiczanka Bibice, która po rundzie jesiennej jest wiceliderem i ma aspiracje na więcej.

Mecz odbył się na Parkowej, gdzie tej wiosny Strzelcy rozegrają oprócz sobotniego, jeszcze 8 meczów ligowych. Murawa w bardzo przyzwoitym stanie, a aura przypominała, że wciąż mamy astronomiczną zimę. W zespole gospodarzy w zimie nie doszło do rewolucji w składzie, bo nie ma na to warunków. Zmiany jakie nastąpiły są czysto kosmetyczne. Różnica w tabeli pomiędzy drużynami to aż 26 punktów i od pierwszej minuty było tą różnicę widać na boisku. Bibiczanka od samego początku przejęła inicjatywę i rozgrywała swobodnie futbolówkę na połowie gospodarzy. W drużynie Strzelców w pierwszej odsłonie funkcjonowało tylko zaangażowanie, jest to jednak za mało na ten poziom rozgrywek. Zawodnicy z Bibic stworzyli sobie kilka mniej lub bardziej groźnych sytuacji. Wykorzystali jedną - w 28. minucie po wstrzeleniu piłki w pole karne, napastnik zmienił jej kierunek i ta wpadła do bramki. Strzelcy odpowiedzieli jedna ( i jedyną w tym meczu) groźna akcją. Tuż przed przerwą z prawej strony dośrodkował Michał Nazim, a ładnym strzałem głową popisał się Mateusz Kęczkowski. Bramkarz z Bibic z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Druga połowa w jej pierwszej wyglądała na bardziej wyrównaną. Gospodarze wciąż nie potrafili jednak zagrozić bramce rywali. Zawodnicy z Bibic również spuścili z tonu i przez 20 minut nie wiele działo się na murawie. Wtedy emocje podgrzał bardzo dobrze spisujący się tego dnia bramkarz Strzelców Rafał Juszczyk, który swego czasu specjalizował się we wpuszczaniu strzału z 30-40 metrów, od jakiegoś czasu zmienił jednak upodobanie i lubi od czasu do czasu podać futbolówkę wprost pod nogi rywali. Tak właśnie było we wspomnianej wcześniej minucie. Mając piłkę przy nodze i nie będąc atakowanym przez nikogo, podał wprost do napastnika Bibiczanki, ten podał do kolegi, który zdobył najłatwiejszą bramkę w życiu.

W tej samej, 65. minucie na murawie pojawił się Bartłomiej Wal i jak się bardzo szybko okazało zaliczył swoiste wejście smoka. Przy pierwszym jego kontakcie z piłką, futbolówka odbiła się jak od "kłody" i zaczęła zmierzać w stronę bramki Strzelców i napastnika gości. Sympatyczny pomocnik rozpoczął gonitwę. Złapał uciekinierów w polu karnym, wybił futbolówkę.......a sędziujący jako główny Paweł Bagan wskazał na wapno. Kontrowersyjna decyzja i robi się 3:0. Na dodatek za komentarz, z boiska za czerwoną kartkę usunięty został Michał Nazim. Dość dziwna sprawa, gdyż cała sytuacja została przez arbitra zapisana w protokole tak: "Wybitnie niesportowe zachowanie. Obraźliwe słownictwo do sędziego:"cieszysz się, że ustawiłeś mecz?". Dalsza część: "pojebany jesteś kurwa", została wypowiedziana po otrzymaniu kartki. Na głupotę nie ma rady, a obserwując poczynania arbitra na murawie można śmiało stwierdzić, że nadaje się do A-klasy w takim samym stopniu, jak Strzelcy.

Do końca meczu goście mieli już trening, podczas którego nie wykazali się wybitną skutecznością. Dopiero w doliczonym czasie gry we własnym polu karnym "wyciął" jak należy Piotr Kuźniar i Bibiczanka egzekwowała drugą jedenastkę. Pewne uderzenie i jest 4:0. W pełni zasłużone zwycięstwo gości, którzy byli drużyną zdecydowanie lepszą i przewyższali Strzelców pod każdym względem. Sytuacja zawodników z Parkowej staje się coraz trudniejsza, gdyż swój zaległy mecz wygrał Bratniak i ma w tym momencie 4 punkty przewagi. Na najbliższych dwóch kolejkach Strzelcy pauzują, a kolejne spotkanie rozegrają 8 kwietnia na Parkowej z drużyną Górzanki Nawojowa Góra.

3. Michał Nazim czerwona kartka
5. Piotr Chwaja  zmiana 60" Michał Sarga
6. Sebastian Sarga
8. Karol Czajkowski  zmiana 65" Bartłomiej Wal