Zegar

Aktualności

Wykopali 3 punkty

• autor: strzelcykrakow, 2016-10-03 14:40

W rozwinięciu newsa relacja z wczorajszego wygranego spotkania z Bratniakiem Kraków.

herb Bratniak Kraków
1:2
(0:1)
herb Strzelcy Kraków
Bratniak Kraków   Strzelcy Kraków

Po raz drugi w tej rundzie Strzelcy udali się na stadion Bibiczanki Bibice. Tym razem rywalem był Bratniak, który rozgrywa na tym terenie swoje mecze gospodarskie. Obydwie drużyny okupują dolne rejony tabeli. Strzelcy z zaledwie 1 punktem znajdowali się na ostatnim miejscu, a mający 2 punkty Bratniak 2 pozycje wyżej. Każdy przystępował do tego pojedynku z prostym mottem - jak nie dzisiaj, to kiedy?

Po festynach, które odbywały się na boisku w Bibicach ucierpiała trochę murawa na stadionie. Spotkanie pokazało, że pozycja w tabeli, którą zajmują drużyny nie jest przypadkiem. Mecz stał na dość przeciętnym poziomie, było bardzo dużo błędów i dominowała kopanina nazywana ładnie grą długą piłką. W pierwszych 45 minutach lepiej prezentowali się goście. Dość szybko, bo już w 8. minucie Strzelcy objęli prowadzenie. Sebastian Sarga przebiegł kilkanaście metrów z piłką, oddał strzał z szesnastu metrów. Golkiper odbił futbolówkę przed siebie, a Mateusz Kęczkowski nie bez problemu umieścił futbolówkę w bramce. Bratniak rozgrywał w pierwszej połowie bardzo słabe zawody. Jedyne akcje w polu karnym Rafała Juszczyka miały miejsce po stałych fragmentach gry. Po puszczeniu bramki golkiperowi gospodarzy włączył się Neuer. Niestety jaka liga, taki Neuer i taka gra przyniosła więcej strat, niż zysków Akademikom. Strzelcy mogli rozstrzygnąć spotkanie po 45. minutach, szwankowała jednak skuteczność i bardzo dobre okazje zmarnowali min. Michałowie Sarga i Konieczny oraz Sebastian Sarga.

W przerwie zawodnicy Strzelców tak zmęczyli się gadaniem trenera, że całą drugą połowę grali na stojąco z powodu braku sił. Przewagę osiągnęli gospodarze, którzy bardzo chcieli wyrównać, ale problem leżał w umiejętnościach indywidualnych. Bramkarz Neuer operował już w okolicach koła środkowego! Goście nie potrafili jednak tego zupełnie wykorzystać. Druga bramka padła w 73. minucie spotkania. Po akcji Bratniaka futbolówka wylądowała w rękawicach Rafała Juszczyka, ten szybkim wykopem podał do wprowadzonego w drugiej połowie Sebastiana Stachela. Napastnik Strzelców wypuścił sobie futbolówkę zbyt daleko, lecz golkiper Bratniaka był bardziej skoncentrowany na powrocie do bramki i nie zdołał jej przejąc. Strzał z 16 metra i 2:0 dla gości. Ten sam zawodnik miał szansę na drugiego gola, ale po uderzeniu z 40 metrów do opuszczonej bramki trafił w słupek. Warto również odnotować, że król spalonych podczas 30. minut gry odnotował tylko jedną pozycję spaloną.

Było o Neuerach, teraz kilka słów o Pawełkach (lub jak ktoś woli Cabajach). Pięć minut po trafieniu dla Strzelców paradą godną, tych dwóch bramkarzy popisał się Rafał Juszczyk. Długa piłka w pole karne, głośne "moja" futbolówka przelatuje po rękach, brzuchu i napastnik Bratniaka wbiega z piłką do bramki. Robi się 2:1 i gospodarze zaczynają jeszcze bardziej naciskać. Ich euforię mógł przerwać Sebastian Sarga, ale piłka po lobie z 40. metrów spłatała figla i odbiła się tuż przed (a jakżeby) opuszczoną bramką i przeleciała nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry lewy obrońca Bratniaka miał wyśmienitą szansę na doprowadzenie do remisu, ale jego strzał z pola karnego w dobrym stylu obronił Rafał Juszczyk.

Końcowy rezultat do 2:1 dla Strzelców i historyczne zwycięstwo na szczeblu A-klasy stało się faktem.