Zegar

Aktualności

Strzelcy ponownie liderem

• autor: strzelcykrakow, 2016-05-02 09:13

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Strzelcy zwyciężyli 1:0 w Czernichowie z tamtejszą Wisłą. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w tym sezonie. Po tej wygranej zawodnicy z Parkowej wrócili na fotel lidera. Bramkę zdobył Michał Sarga. Obydwie drużyny nie wykorzystały rzutów karnych. Ze strony Strzelców jedenastkę zmarnował Mikołaj Pocica.

Szersza relacja w rozwinięciu newsa.

herb Wisła Czernichów
0:1
(0:0)
herb Strzelcy Kraków
Wisła Czernichów   Strzelcy Kraków

W jeden z najdłuższych wyjazdów udali się w ostatnią Niedzielę zawodnicy Strzelców. Stawka spotkania była bardzo wysoka. Gospodarze nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania w tym sezonie i pewnie zmierzają do A klasy. Strzelcy po ostatniej wpadce z Borkowianką stracili pozycję lidera i chcieli za wszelką cenę odzyskać prymat. Niestety nie wszyscy zawodnicy potraktowali poważnie ten mecz i na zbiórce stawiło się tylko 12 osób. Z konieczności przebrał się również będący na lekkim dopingu Tomasz Ciastoń.

Licznie zgromadzona publiczność w Czernichowie oglądała bardzo emocjonujące spotkanie. Wisła od początku ruszyła do ataku. Strzelcy grali defensywnie. Gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji w pierwszej odsłonie. Raz po kombinacyjnej akcji skrzydłowy gospodarzy nie trafił z 7 metrów do pustej bramki, raz piłka uderzyła w poprzeczkę a kilka razy dobrze interweniowali obrońcy oraz Rafał Juszczyk. Strzelcy mieli tak naprawdę jedną, ale za to wyśmienitą szansę - rzut karny. Wyskakujący w polu karnym do główki Kamil Kania został zbyt ostro zaatakowany przez zawodnika Wisły i arbiter odgwizdał rzut karny. Do wykonania przymierzał się Michał Konieczny. Ostatecznie na strzał zdecydował się Mikołaj Pocica. Bramkarz nie wyczuł intencji strzelca, niestety bramka okazała się być zbyt niska i futbolówka wylądowała w piłkołapie. Była to druga z rzędu "11" zmarnowana przez Strzelców. Do przerwy 0-0.

​W drugiej odsłonie emocje sięgnęły zenitu. Gra tej części była bardziej wyrównana. Wisła nie stwarzała sobie już tak wielu sytuacji, a Strzelcy potrafili "odgryźć się" rywalom. Decydująca sytuacja miała miejsce w 65. minucie. Pechowy strzelec karnego Mikołaj Pocica przeprowadził fantastyczny rajd. Minął kilku rywali jak tyczki, wpadł w pole karne i wystawił piłkę Michałowi Sardze, który z 5 metrów wpakował ją do bramki.​

Po utracie gola gospodarze ruszyli jeszcze mocniej. Szansę na wyrównanie mieli kilka minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego źle interweniował Rafał Juszczyk i rozpaczliwie ratujący sytuację Konrad Żabicki uniósł zbyt wysoko nogę i arbiter odgwizdał drugi tego dnia rzut karny. Napastnik gospodarzy uderzył bardzo mocno, ale fantastyczną interwencją popisał się golkiper Strzelców i wciąż prowadzili goście.

Dwie dogodne sytuacje do zdobycie bramki miał Mateusz Kęczkowski, który wciąż szuka pierwszego trafienia na wiosnę. W pierwszej okazji uderzył prosto w bramkarza. Drugim razem po podaniu Mikołaja Pocicy minął golkipera i gdy wydawało się, że już nic nie stanie mu na drodze uderzył w obrońcę. W końcowych minutach Strzelcy bronili się bardzo rozpaczliwie, a wszystkie piłki do przodu były kierowane do Michała Sargi, który przebiegł niezliczoną ilość kilometrów.

Od 90. minuty Wisła grała w 10, gdyż za drugą żółtą kartkę zawodnik musiał przedwcześnie opuścić murawę. Arbiter doliczył 4 minuty. W ostatnich sekundach gospodarze mieli idealną sytuację do wyrównania. Jeden z zawodników wpadł z futbolówką w pole karne, ale jego uderzenie w pięknym stylu obronił Rafał Juszczyk. Po tej akcji arbiter odgwizdał koniec meczu. Radość i zmęczenie w obozie gości były ogromne. Na koniec warto odnotować bardzo dobrą pracę sędziów.

Pierwsza porażka w sezonie Wisły kosztowała ją utratę pozycji lidera na którą wskoczyli Strzelcy.