Zegar

Aktualności

Gra gitara

• autor: strzelcykrakow, 2015-09-26 19:06

Strzelcy kontynuują zwycięską passę. Tym razem odnieśli pewne zwycięstwo 5:2 nad drużyną Płomienia Kostrze. Mecz życia w barwach drużyny z Parkowej zagrał Mikołaj Pocica, który zdobył 3 gole i w 60. minucie udał się na randkę z kandydatką na żonę. Po jednej bramce dorzucili Sebastian Stachel oraz Mateusz Wanat.

Więcej w rozwinięciu newsa.

herb Płomień Kostrze
2:5
(1:3)
herb Strzelcy Kraków
Płomień Kostrze   Strzelcy Kraków

Pomimo padającego od rana deszczu zawody odbyły się bez problemu i murawa prezentowała się bardzo przyzwoicie. Zawodnicy również nie przestraszyli się złej aury i na zbiórce stawiło się 16 osób. Godzinę rozpoczęcia meczu pomylił Mikołaj Pocica, który przez to koniecznie musiał zejść w 60. minucie gry, aby zdążyć na......randkę. Przekaz był prosty. Mecz będzie rozstrzygnięty - można iść. Drużyna Płomienia notuje nie najlepszy start sezonu. W dotychczasowych meczach nie udało się im wygrać, uciułali raptem 2 punkty po remisach. W związku z tym faworyta należało upatrywać po stronie gości z Krakowa.

Bardzo szybko znalazło to potwierdzenie na murawie. Już w 5. minucie pierwsza groźna akcja Strzelców przyniosła gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony, strzałem z woleja z szesnastego metra popisał się Sebastian Stachel i zrobiło się 1:0. Potem do głosu doszli gospodarze, którzy raz za razem uderzali na bramkę Rafała Juszczyka. Golkiper Strzelców jakiś czas temu odstawił kebaby. Waga spadła, forma wzrosła i futbolówka nie znalazła drogi do bramki. W 23. minucie najbardziej tego dnia zmotywowany Mikołaj Pocica próbował dośrodkować futbolówkę w pole karne. Testosteron poniósł piłkę i randka była coraz bliżej, 2-0!

Dziesięć minut później Płomień zdobył bramkę kontaktową.  Rzut wolny z narożnika pola karnego. Strzał, rykoszet, piłkę przejmuje napastnik gospodarzy i z bliska pakuje do siatki. W odpowiedzi kapitalną akcję przeprowadzili Strzelcy. Piotr Chwaja zagrał piękną, prostopadłą piłkę do Michała Sargi, ten również z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne, a mający dołożyć tylko nogę Sebastian Stachel był już chyba myślami przy Sokołach (Sokół Rybna, to najbliższy rywal) i wypalił rakietę w okolice korytarza powietrznego ptaków. Wynik do przerwy ustalił w 44. minucie nie kto inny jak Mikołaj Pocica, który precyzyjnie uderzył z szesnastego metra.

W drugiej części jako pierwsi trafili Strzelcy. W 55. minucie Mikołaj Pocica wpadł w pole karne i płaskim strzałem skompletował hat-trick i możliwość wcześniejszego opuszczenia murawy. W dalszej części gry panowała klasyczna B-klasowa "młócka". Składnych akcji było, jak na lekarstwo. W 68. minucie drugą bramkę po strzale z pola karnego zdobyli zawodnicy Płomienia.

Wynik na 5-2 dla Strzelców został ustalony kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Akcję przeprowadziło dwóch zmienników. Kamil Dyląg zagrał prostopadłą piłkę do Mateusza Wanata. Ten uciekł obrońcom, z łatwością minął golkipera i trafił do pustej bramki.

Dzięki tej wygranej  udało się wskoczyć na drugie miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę mecz z zawsze groźnym Sokołem Rybna.