Zegar

Aktualności

Sprowadzeni do parteru

• autor: strzelcykrakow, 2015-08-31 12:10

Druga kolejka okazała się zimnym prysznicem dla zawodników Strzelców. Wczoraj zostali rozgromieni na wyjeździe 4:0 przez drużynę Klin.

Więcej w rozwinięciu newsa.

herb TKKF Kliny Kraków
4:0
(3:0)
herb Strzelcy Kraków
TKKF Kliny Kraków   Strzelcy Kraków

Spotkanie z Klinami zostało rozegrane na boisku Victorii Kraków. Pora zawodów mogła niektórym przypomnieć czasy spotkań ligowych w trampkarzach - 11.00. Upał w niedzielę był niemiłosierny, boisko tylko częściowo przesłonięte drzewami. Jak łatwo się domyślić  tempo było żółwie.

Goście przyjechali na spotkanie osłabieni brakiem min. "trzymających" zwykle środek braci Koniecznych, Michała Sargi i wciąż zaginionego Piotra Kuźniara. W drużynie zadebiutował Sebastian Stachel. Kliny są beniaminkiem, jest tak jednak tylko na papierze, gdyż w składzie posiadają wielu doświadczonych i ogranych zawodników.

Od początku lepiej prezentowali się gospodarze, którzy szybkimi podaniami przedostawali się pod bramkę Strzelców. Pierwszy gol padł już w 12. minucie. Odbita piłkę przejął zawodnik z Klin i atomowym strzałem z 18 dał prowadzenie swojej drużynie.

W dalszej fazie meczu gra nie ulegała zmianie. Goście atakowali bardzo nieporadnie i bez pomysłu, a gdy udawało się stworzyć jakąś dogodną sytuację, to była fatalnie marnowana. Nie miał swojego dnia Sebastian Stachel, który w rozgrywkach ligi szóstek zdobywa seryjnie gole. Jednak na dużym boisku, gdzie bramka jest zdecydowanie większa pojawił się problem z celnością i póki co po pierwszym spotkaniu napastnik Strzelców nie jest postrachem bramkarzy, a zabramkowych krzaków.

Gospodarze byli tego dnia bardzo skuteczni i wykorzystywali praktycznie każdą nadarzającą się okazję. Bramka na 2:0 padła w 21. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Kamil Kania nie upilnował napastnika Klin i ten uderzeniem z 3 metrów podwyższył wynik. Na dwie minuty przed gwizdkiem po przelobowaniu Rafała Juszczyka ustalono rezultat na 3:0 do przerwy.

Druga odsłona w zasadzie bez historii. Tempo jeszcze wolniejsze. Gospodarze skupili się na bronieniu wyniku, a goście wciąż bez pomysłu, a w kluczowych momentach nieskuteczni. Strzelcom nie pomogła nawet gra w przewadze od 76. minuty.  Na dwie minuty przed końcem po jednej z kontr Kliny zdobyły czwartą bramkę. Gol ten bliźniaczo przypominał trafienie nr 3.

Końcowy rezultat to w pełni zasłużone 4:0 dla Klin. Strzelcy mają cały tydzień na poprawienie przede wszystkim skuteczności i już w Sobotę czeka ich kolejne starcie z Błękitnymi Czułówek.