Zegar

Aktualności

Spacerek

• autor: strzelcykrakow, 2015-05-04 14:53

Po łatwym meczu Strzelcy w pełni zasłużenie pokonali 4:0 zespół Trzebola Wielkie Drogi. Bramki zdobywali stranieri spod wschodniej granicy Mateusz Kęczkowski x 2 i Patryk Puchalski x 2.

Więcej w rozwinięciu newsa.

herb Strzelcy Kraków
4:0
herb Trzebol Wielkie Drogi
Strzelcy Kraków   Trzebol Wielkie Drogi

Niedzielnie spotkanie Strzelców z Trzebolem Wielkie Drogi było już osiemnastym pojedynkiem pomiędzy tymi zespołami w historii. Pomimo tradycyjnej majówki gospodarze wystawili praktycznie najmocniejszy skład. Bardzo interesujący, a w zasadzie pierwszy w historii klubu z Parkowej był powód absencji Dariusza Tarnopolskiego. Otóż napastnik Strzelców zdążył od rana do popołudnia....zapomnieć o meczu. Finalnie pojawił się spóźniony ( za co chwała) i w drugiej połowie pojawił się na murawie. Goście wystawili rutynowany (w pełni tego słowa znaczeniu) skład.  Dość powiedzieć, że mniej więcej dekadę temu, gdy redaktor strony rozpoczynał karierę w Strzelcach, część z występujących w niedzielę w składzie Trzebola graczy, była postrzegana jako bardzo doświadczona.

Od początku przewagę osiągnęli gospodarze, Strzelcy wymieniali niezliczoną ilość podań niestety szwankowała gra z przodu. W pierwszej odsłonie najbardziej aktywnym zawodnikiem pośród gospodarzy był Krzysztof Konieczny, który biegał tam i z powrotem. Niestety pozostali koledzy z formacji ofensywnych wyglądali jakby wciąż byli na majowym spacerze. Natomiast Trzebol miał problemy z konstruowaniem akcji, do tego z przodu brakowało szybkich graczy. Warte odnotowania są dwie sytuacje. Pierwsza dla... gości wynikająca z nonszalancji gospodarzy. Strata w środku pola i napastnik gości stanął "oko w oko" z Rafałem Juszczykiem, który zachował czujność i interweniował skutecznie. Druga to 44. minuta i bramka dla Strzelców. Prostopadłe zagranie Michała Nazima. Patryk Puchalski przejmuje piłkę, wpada w pole karne, zagrywa mocno wzdłuż linii końcowej i Mateusz Kęczkowski z najbliższej odległości wpycha futbolówkę do siatki.

Druga część to już absolutna dominacja gospodarzy. Ofensywa, a zwłaszcza Mikołaj Pocica, wzięła się za grę i dołożone zostały 3 bramki. W 55. minucie po kombinacyjnej akcji Mikołaj Pocica zagrał w pole karne do Patryka Puchalskiego, który pewnie wykończył sytuację sam na sam. Następnie dośrodkowanie z prawej strony z okolicy 20 metra przez Michała Koniecznego . Mateusz Kęczkowski uderza głową i po ręce interweniującego bramkarza piłka wpada siatki. Ostatni gol tego dnia był ponownie dziełem pary Pocica - Puchalski. Ten pierwszy zagrał na wolne pole, a wybiegający zza obrońców Puchalski przelobował bramkarza.

Końcowy wynik to 4:0 dla gospodarzy. Strzelcy przedłużają passę meczów bez porażki do 8 (6-2-0). Dla pokonanych szacunek, za to, że nie odpuszczają i wciąż są z Trzebolem na dobre i na złe.