W rozwinięciu newsa relacja z sobotniego spotkania z zespołem Błękitnych Czułówek.

3:3
(2:2)
herb Błękitni Czułówek
Strzelcy Kraków   Błękitni Czułówek

Przed spotkaniem z Błękitnymi, dość niespodziewanie nastąpiła wielka mobilizacja. Na zbiórce stawiło się aż 18 zawodników. Boisko bardzo dobrze przygotowane, warunki do gry idealne.

Początek spotkania, podobnie jak w poprzednich kolejkach był bardzo dobry w wykonaniu Strzelców. Gospodarze opanowali boisko i kombinacyjną grą starali się przedostać pod bramkę Błękitnych. Efektem takiej gry były dwa gole. Pierwszy był kopią bramki z Rybnej. Po rajdzie lewą stroną Michał Sarga dośrodkował na głowę Mateusza Kęczkowskiego i bramkarz Błękitnych wyciągał piłkę z siatki. Po chwili rozgrywający bardzo dobre zawody Patryk Puchalski minął kilku zawodników gości, wpadł w pole karne, podał do Mateusza Kęczkowskiego, który wślizgiem zdobył drugą bramkę.

Wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą i nic złego już się nie wydarzy. Okazało się jednak inaczej. Po koniec pierwszej części nastąpił krach w obronie i na przerwę drużyny schodziły przy remisie 2:2. Najpierw wyprowadzający futbolówkę Piotr Chwaja podał niecelnie do środka, kontra i mocnym uderzeniem lewą nogą, z pola karnego napastnik Błękitnych zdobywa bramkę kontaktową. Po chwili Błękitni egzekwowali rzut różny Michał Nazim źle pokrył stopera rywali i po uderzeniu głową zrobiło się 2:2.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Gospodarze próbowali grać to samo co w pierwszej połowie, ale już nie wychodziło to tak dobrze. Goście ograniczali się do gry z kontry i mieli ku temu wiele okazji. Prym wiódł środkowy pomocnik Błękitnych, który raz po raz rajdami przedostawał się w pole karne gospodarzy. Po stracie w środku boiska i tego typu akcji, dość niespodziewanie goście wyszli na prowadzenie.

Strzelcy ambitnie dążyli do wyrównania, ale brakowało pomysłu i szczęśia (ładne uderzenie Dariusza Tarnopolskiego uderzyło w poprzeczkę). Dopiero w ostatniej akcji meczu, będący w polu karnym Patryk Puchalski dośrodkował ponad głowami wszystkich, a zamykający akcję Mateusz Kęczkowski, uderzeniem głową skompletował hat-trick i dał jeden punkt swojej drużynie.

Remis nie poprawił sytuacji w tabeli. Aktualnie jest ona średnia, jedno zwycięstwo może zupełnie zmienić położenie. Najbliższa okazja ku temu już w najbliższą sobotę w meczu z Płomieniem Kostrze.