Strata punktów w końcówce

• autor: strzelcykrakow, 2014-08-31 21:00

Relacja autorstwa Rafała Juszczyka z meczu Piast II Wołowice - Strzelcy znajduje się w rozwinięciu newsa.

herb Piast II Wołowice
Piast II Wołowice   Strzelcy Kraków

W 2 kolejce Strzelcy udali się na wyjazd do Wołowic, na mecz z tamtejszymi rezerwami Piasta. Skład naszej drużyny był mocno okrojony. Poza brakiem Pocicy, Puchalskiego i Wala, doszły absencje Bergera oraz Nazima, który czerwoną kartkę postanowił odpokutować w Wenecji. Dodatkowo w tym spotkaniu nie mógł wystąpić Konrad Żabicki, który w Tyńcu odniósł kontuzję kolana.

Wyjściowa jedenastka była mocno eksperymentalna. W środku pomocy zagrał Kęczkowski, a w ataku wystąpili Uhl i Goryl.

Od początku przewagę mieli gospodarze tego spotkania wzmocnieni zaciągiem z pierwszej drużyny, natomiast ich akcje były skutecznie przerywane przez naszych obrońców, ewentualnie bramkarza lub krzaki za bramką.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła po rzucie wolnym z boku pola karnego, piłka po ziemi przechodzi tuż obok muru, a spóźniony Juszczyk uderza głową w słupek i wyciąga piłkę z siatki.

W pierwszej połowie nasze ataki ograniczały się do prób prostopadłych podań do Tarnopolskiego i Sargi, niestety jednak bez większego zagrożenia dla bramki rywali.

Wynik do przerwy nie uległ zmianie. W przerwie napłynęła optymistyczna wiadomość, iż Michał Konieczny dojedzie do Wołowic na 2 połowę spotkania. Zanim jednak to się stało udało nam się wyrównać. Rzut wolny z prawej strony boiska, dośrodkowanie Sargi, Kęczkowski wyskakuje do piłki jednak jej nie sięga, natomiast na tyle absorbuje bramkarza i obrońców, że piłka wpada do siatki.

W 55 minucie dochodzi do zmiany – Goryla zmienia Michał Konieczny. Udaje nam się uspokoić środek pola i wypracować sobie przewagę. Efektem tego jest świetna akcja Tarnopolskiego, który praktycznie z zerowego konta lobuje bramkarza, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.

Kolejne minuty to zaciekła obrona Strzelców przed atakami graczy z Wołowic, kiedy sędzia wskazał doliczony czas gry, wydawało się, że już nic nie może nam grozić i po zaciętej walce w mokro okrojonym składzie uda nam się wywieźć wreszcie z Wołowic 3 pkt.

Nastała jednak feralna 91 minuta, dośrodkowanie gracza Piasta z rzutu rożnego, notabene najgorsze w całym meczu. Piłka mocno uderzona z kornera leciała wprost w ręce Juszczyka, okrzyk „moja”, odbicie piłki o ziemię i nim futbolówka zdążyła wrócić do rąk golkipera wylądowała na czubku buta piłkarza z Wołowic i zatrzepotała w siatce.

Mecz zakończył się remisem. Biorąc pod uwagę przebieg pierwszej połowy, jak i składu w którym wystąpiliśmy remis moglibyśmy uznać za sukces, jednak do 3 punktów brakło naprawdę niewiele, stąd na pewno każdy odczuwa niedosyt.

Brawa za walkę w tym spotkaniu, bo jej na pewno nie brakowało, a ja osobiście raz jeszcze przepraszam, że nie wygraliśmy tego spotkania. Trzeba to sobie odbić w sobotę!

2. Kamil Kania
6. Michał Sarga bramka