Zegar

Aktualności

Znowu dwie różne połowy

• autor: strzelcykrakow, 2014-06-15 20:17

W niedzielne popołudnie Strzelcy wywalczyli cenne 3 punkty w meczu z Grzegórzeckim Kraków zwyciężając 4:3. Do przerwy 2:0 prowadzili gospodarze, druga odsłona to popis zawodników z Parkowej.  Bramki zdobywali Dariusz Tarnopolski x2, Michał Konieczny i Patryk Puchalski.

Szersza relacja w rozwinięciu newsa.

herb Grzegórzecki Kraków
3:4
(2:0)
herb Strzelcy Kraków
Grzegórzecki Kraków   Strzelcy Kraków

Do meczu z Grzegórzeckim Strzelcy przystąpili min. bez Daniela Piórkowskiego (kartki), Tomasza Ciastonia (kartki), Piotra Chwaji (kontuzja), Kamila Kani (praca). Noc na weselu spędził bramkarz Rafał Juszczyk, a niektórzy z zawodników (np. Mikołaj Pocica) wyglądali jakby impre...oglądali pojedynek Japonia - WKS. Mecz rozgrywany był na stadionie Płaszowianki, murawa i zaplecze na bardzo dobrym poziomie.

Do zespołu z Parkowej powoli przykleja się łatka drużyny jednej połowy. Zazwyczaj pierwsza połowa to bardzo dobra gra Strzelców, na drugie 45 minut wychodzą jakby inni zawodnicy. Tym razem było podobne, z tym że odwrócona kolejność. Pierwsza odsłona w wykonaniu zawodników gości była fatalna. Zastępujący Daniela Piórkowskiego Dariusz Tarnopolski wyglądał w tej odsłonie jakby faktycznie spędził noc na oglądaniu MŚ i był zupełnie zagubiony. Dość powiedzieć, że ze strony Strzelców odnotowano jeden niecelny strzał autorstwa napastnika oraz coś co miało być strzałem, ale uderzyło w chorągiewkę w narożniku murawy - autorem Patryk Puchalski.

Grzegórzecki nie grał również wybitnych zawodów, spokojnie jednak budował swoje akcje i czekał na okazję. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła około 25. minuty spotkania. Rafał Juszczyk egzekwował "piątkę" futbolówka spadła pod nogi jednego z zawodników Grzegórzeckiego, ten podał do napastnika, który okiwał całą obronę i mocnym strzałem lewą nogą otworzył wynik spotkania.  Następnie lewy obrońca gospodarzy...znalazł się w pozycji sam na sam, ale uderzył niecelnie.

Wynik do przerwy został ustalony w dość kuriozalnych okolicznościach. Kolejny rajd ze środka boiska zawodnika Grzegórzeckiego, podanie na szesnasty metr do strzelca pierwszej bramki. Ten uderzył lobem z pierwszej piłki w środek bramki, Rafał Juszczyk wciąż tańczył "Kawiarenki" i futbolówka w bramce. Do przerwy 2:0 i kiepskie perspektywy dla gości na drugie czterdzieści pięć minut.

W przerwie odbyła się poważna rozmowa, żadnych korekt w składzie i ustawieniu nie dokonano, a na drugą połowę wyszli inni ludzie. Od początku tej odsłony Strzelcy całkowicie zdominowali Grzegórzeckiego. Bracia Konieczni robili co chcieli w środku boiska i byli absolutnymi królami murawy, obudził się również Dariusz Tarnopolski, który w końcu był prawdziwym Asem i Jokerem (tak jak na zdjęciu). Kontaktowa bramka padła krótko po wznowieniu gry. Prostopadłe podanie Bartłomieja Szewca do Dariusza Tarnopolskiego i ten bez problemu wykończył sytuację sam na sam. Po chwili bliźniacza akcja, podanie Mikołaja Pocicy i napastnik strzelców zanotował drugie trafienie w tym spotkaniu.

W szeregi Grzegórzeckiego wdarła się duża nerwowość. Efektem tego były niezliczone kłótnie/pretensje do arbitra, duża ilość żółtych kartek i w końcowych minutach meczu dwie czerwone. Goście nie uczestniczyli w tych przepychankach i konsekwentnie grali swoje. Na prowadzenie mocnym strzałem z pola karnego wyprowadził Strzelców Michał Konieczny, dla którego była to premierowa bramka w barwach zespołu z Parkowej. Po chwili Grzegórzecki doprowadził do remisu. Z prawej strony Michał Sarga i Bartłomiej Wal nie byli w stanie powstrzymać skrzydłowego gospodarzy, dośrodkowanie w pole karne, lekko spóźniony Rafał Juszczyk i filigranowy napastnik wpakował głową piłkę do siatki.

Gospodarze nie cieszyli się długo z remisu. Tuż po wznowieniu gry dwójkową akcję przeprowadzili Mikołaj Pocica z Patrykiem Puchalskim, wpadli w pole karne, ten pierwszy asystował, a drugi strzałem prawą nogą ustalił wynik meczu na 4:3 dla gości. Strzelcy zdobyli cenne 3 punkty i przed ostatnią kolejką wciąż mają realne szanse na zajęcie siódmego miejsca w tabeli.

Jak ciekawostkę można podać jedną sytuację z drugiej połowy spotkania. Jeden ze zmienników Grzegórzeckiego mógł się poczuć niczym libero z meczu siatkówki. Wszedł na boisku w momencie, gdy sędzia odgwizdał rzut wolny dla Strzelców. Wbiegł na murawę, gwizdek sędziego, wyskok do główki, głośne KURWA obiegło cały obiekt i zakrwawiony zawodnik, z rozciętym łukiem brwiowym otrzymał zmianę powrotną.