Szczęśliwy remis Podgórza

• autor: strzelcykrakow, 2014-05-10 22:58

W dniu dzisiejszym seniorzy zremisowali w pojedynku derbowym 1:1 z liderującymi rezerwami Podgórza. Bramkę dla gospodarzy zdobył tradycyjnie niezawodny Patryk Puchalski.

Szersza relacja w rozwinięciu newsa.

herb Podgórze II Kraków
Strzelcy Kraków   Podgórze II Kraków

Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania była drużyna gości, która w tabeli ma prawie dwukrotnie więcej punktów niż Strzelcy. W obozie Strzelców zabrakło min. wciąż pauzującego za czerwoną kartkę Nazima, poszukującego na wyspie Kos młodych talentów do gry w klubie Uhla, odbierającego poród Chwaji oraz Tarnopolskiego, dla którego...zabrakło koszulki.

Od początku spotkania z lepszej strony prezentowali się Strzelcy. Zawodnicy gospodarzy opanowali grę w środku i akcjami kombinacyjnymi próbowali przedostać się pod bramkę rywali. Dogodną sytuację do zdobycia gola miał Piórkowski, jednak w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza, a dobitka była niecelna. Chwilę później po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego przez Puchalskiego bramkarz odprowadził wzrokiem futbolówkę na poprzeczkę.

Podgórze tak naprawdę zagroziło jeden raz bramce zupełnie bezrobotnego Juszczyka i od razu padła bramka. Dośrodkowanie z prawej strony, uderzenie głową napastnika z Dekerta. Futbolówka leciała obok bramki, niestety trafiła nieszczęśliwie w Szewca i zrobiło 1-0 dla gości. Tuż przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Puchalski, który oddał mocny strzał z 20. metra piłka odbiła się od nierówności na boisku i przelobowała bezradnego bramkarza Podgórza.

W drugiej odsłonie nie licząc strzałów lądujących na placu manewrowym Juszczyk był bezrobotny. Strzelcy mieli optyczną przewagę, starali się za wszelką cenę zdobyć zwycięskiego gola, brakowało jednak zimnej krwi i w efekcie mecz skończył się podziałem punktów, a zadowoleni mogą być tylko zawodnicy Podgórza.  Brawo dla całej drużyny za postawę, forma jest naprawdę niezła i oby udało się ją podtrzymać w kolejnych meczach.

Na osobny akapit zasługują kibice. Tym razem na meczu pojawiła się całkiem spora (jak na nasze możliwości) liczba widzów. Oprócz tego zorganizowana grupa prowadziła doping, zawisła flaga. W drugiej połowie pojawiły się elementy nielubiane przez Gazetę Wyborczą czyli  race, petardy, kominiarki. Wszystko odbyło się jednak kulturalnie i chwała za to pomysłodawcom. Jeżeli ktoś ma jakieś zdjęcia, to proszę o podesłanie.

4. Konrad Żabicki  zmiana 87" Bartłomiej Wal
7. Krzysztof Konieczny  zmiana 87" Kamil Krupski
8. Mikołaj Pocica
9. Patryk Puchalski bramka