Zegar

Aktualności

Zimny prysznic

• autor: strzelcykrakow, 2014-04-30 20:40

Po bardzo słabym spotkaniu seniorzy zasłużenie przegrali z Rzozovią Rzozów 0:2 (0:0), W 50. minucie czerwonymi kartkami zostali ukarani Michał Nazim i zawodnik Rzozovii.

Relacja w rozwinięciu newsa.

herb Strzelcy Kraków
0:2
(0:0)
herb Rzozovia Rzozów
Strzelcy Kraków   Rzozovia Rzozów

Nie wyszło Strzelcom spotkanie z Rzozovią Rzozów. Po dobrych występach w ostatnich kolejkach był apetyt na 3 punkty w meczu z kandydatem do awansu. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jednak wszelkie założenia. W początkowej fazie meczu goście obrali bardzo prostą taktykę - dzida w przód i jakoś będzie. Strzelcy grali natomiast bardzo apatycznie. W tej odsłonie obydwa zespoły miały po dwie wyśmienite sytuacje do zdobycia bramki.

Najpierw Daniel Piórkowski otrzymał na dziesiątym metrze podanie, był całkowicie sam, spanikował i oddał strzał lewa nogą, po którym futbolówka ledwo doturlała się do autu bramkowego. W odpowiedzi napastnik Rzozovii urwał się obrońcom, położył Juszczyka, ale uderzył niecelnie. Następnie ponownie Daniel Piórkowski miał bardzo dobrą sytuację do strzelenia bramki, ale uderzył niecelnie. Przed końcem pierwszej odsłony kopia sytuacji Rzozovii, ale tym razem piłka ląduje na słupku.

Pierwsze ważniejsze wydarzenie w drugiej odsłonie miało miejsce około 50. minuty. Michał Nazim poszarpał się lekko z napastnikiem gości i bardzo nadgorliwy sędzia pokazał obydwu zawodnikom po czerwonej kartce.

W grze po dziesięciu lepiej odnaleźli się goście. Po stronie gospodarzy miała miejsce jedna, ale za to 300% szansa na bramkę. Po błędzie bramkarza, który wypluł piłkę Mateusz Kęczkowski znalazł się przed pustą bramką. Zbyt długo jednak zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie został przyblokowany. Dosłownie minutę później kontra Rzozovii, błędy w kryciu, dośrodkowanie wzdłuż bramki Rafała Juszczyka i niepilnowany zawodnik z Rzozowa otwiera wynik meczu. Kilka minut później napastnik rywali zadał kłam teorii mówiącej, że na Parkowej nie da się złożyć ładnie do strzału, bo skacze. Przymierzył pięknie z 25 metrów i Rafał Juszczyk musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Rzozovia szczególnie w drugiej połowie potwierdziła, że zajmowane miejsce w tabeli nie jest przypadkiem. Strzelcy natomiast szukać muszą punktów w kolejnych spotkaniach.