W meczu kończącym rundę jesienną seniorzy pokonali 3:2 zespół Borkowianki.

2:3
(0:1)
herb Strzelcy Kraków
Borkowianka Borek Szlachecki   Strzelcy Kraków

W ostatnim ligowym meczu w tym roku terminarz skierował Strzelców do Borku Szlacheckiego na pojedynek z tamtejszą Borkowianką. Gospodarze są spadkowiczem z A klasy, aktualnie okupują miejsce w środku tabeli, a co ciekawe na własnym boisku odnieśli tylko jedno zwycięstwo, w pozostałych grach notowali porażki. Murawa, jak na standardy B klasowe bardzo dobra, obiekt malowniczo położony. Pogoda nie dopisywała, dlatego na trybunach doliczono się tylko 5 kibiców/działaczy gospodarzy.

Przez cały mecz trwała ostra, ale w większości przypadków sportowa walka. Mokra trawa sprzyjała robieniu widowiskowych wślizgów i obydwa zespoły skrzętnie z tego korzystały.  Początek dla gości z Krakowa. Mikołaj Pocica zgrał głową do Mateusza Kęczkowskiego, ten wbiegł na szybkości w pole karne i oddał strzał, który ku zaskoczeniu wszystkich wylądował przy prawym słupku bramkarza Borkowianki.

Borkowianka po utracie bramki rzuciła się do odrabiana strat, taktyka gospodarzy nie była zbytnio wyszukana. Wymiana podań w obronie i w końcu podanie do jednego ze stoperów, którzy jest już rutynowanym rutyniarzem, ma 57 lat. Ten zagrywał długie piłki, które w większości przypadków były bardzo niecelne.  Do przerwy 1:0 dla gości.

Druga odsłona dostarczyła bardzo dużo emocji. Przez całą odsłonę padał bardzo mocny deszcz. Nie mający nic do stracenia gospodarze rzucili się do odrabiana strat, do tego grali lekko z góry, gdyż boisko jest trochę pochylone. Już pięc minut po wznowieniu gry sędzia odgwizdał rzut karny po faulu Michała Sargi na pomocniku gospodarzy. Pewny siebie Rafał Juszczyk krzyknął " Spokojnie obronię" i jako rzekł tak zrobił. Borkowianka dopięła jednak swego. Pomogli przy tym trochę arbiter i bardzo dużo Rafał Juszczyk. Przyjęcie ręką pomocnika gospodarzy, uderzenie i rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne piłka przelatuje nad głową mającego blisko dwa metry Rafała Juszczyka i wspomniany wcześniej rutynowany rutyniarz z najbliższej odległości pakuje futbolówkę głową do siatki.

Wydawało się, że kolejne bramki dla rozpędzonej Borkowianki będą tylko kwestią czasu. Jak się okazało nic z tych rzeczy. Jedna z nielicznych w tej odsłonie akcji Strzelców i wprowadzony parę minut wcześniej Adam Radny z najbliższej odległości wpycha piłkę do bramki i zalicza premierowe trafienie w barwach drużyny z Parkowej. Goście nie skończyli się jeszcze cieszyć, a znowu był remis. Wznowienie gry przez gospodarzy. Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, błąd w kryciu Tomasza Ciastonia i napastnik z Borku Szlacheckiego doprowadza do remisu po strzale głową.

Końcowe minuty to kulminacja emocji. Najpierw z pola karnego sytuacyjnie uderza Michał Konieczny, piłka odbija się od poprzeczki i uderza w murawę (W zależności od opcji, jedni twierdzą, że za linią. Drudzy widzą ją w boisku), następnie zamieszanie w polu karnym i tylko rzut rożny dla Strzelców. W odpowiedzi bardzo groźna akcja Borkowianki. Kolejne minuty przyniosły drugą zółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę dla prawego obrońcy gospodarzy. Dalej Mikołaj Pocica, nie chciał wypromować swojego kolegi z zespołu Macieja Uhla i w dogodnej sytuacji nie dograł mu piłki tylko zdecydował się na strzał, który został obroniony.

Wydawało się, że Borkowianka zanotuje pierwszy remis w tej rundzie. Wtedy jednak przypomniał o sobie Dariusz Tarnopolski. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra oddał centro-strzał z prawej strony pola karnego, piłka wpadła w okienko i 3 punkty pojechały do Krakowa. Oprócz bezcennej wygranej cieszy powrót skuteczności napastników, następna okazja do potwierdzenia zwyżki formy... już pod koniec marca 2014 roku.

Rundę kończymy z 15 punktami na koncie. Na wyciągnięcie ręki było ich zdecydowanie więcej. Potrafimy zwyciężyć na boisku lidera i zaledwie zremisować u siebie z outsiderem. Oby wiosna była lepsza. Kurtyna.