Zegar

Aktualności

Bez walki

• autor: strzelcykrakow, 2012-10-22 09:47

W dniu wczorajszym seniorzy ponieśli drugą porażkę z rzędu. Tym razem zmuszeni byli uznać wyższość rezerw Piasta Wołowice przegrywając 3:0.

Szersza relacja w rozwinięciu newsa.

herb Piast II Wołowice
3:0
herb Strzelcy Kraków
Piast II Wołowice   Strzelcy Kraków

Na niedzielne spotkanie udaliśmy się znacząco osłabieni. Kadra na to spotkanie liczyła tylko 13 osób, a z konieczności w bramce stanął Orzechowski.

Początek spotkania był wyrównany, gospodarze próbowali za każdym razem uderzać z dystansu. Strzały te jednak lądowały głównie w okolicach budynku klubowego lub były blokowane przez obrońców gości. Strzelcy ograniczali się do gry z kontry i długich podań na Daniela Piórkowskiego. W pierwszej odsłonie udało się przeprowadzić dwie tego typu akcje, które spowodowały zagrożenie pod bramką golkipera Piasta. Oczywiście w głównej roli tradycyjnie wystąpił najlepszy napastnik zespołu z Parkowej. Najpierw w sytuacji sam na sam próbował  przelobować bramkarza i minimalnie chybił, kilka minut później w polu karnym był faulowany i przez to oddał niecelne uderzenie, niestety gwizdek arbitra milczał. Tuż przed przerwą próbując odebrać piłkę wślizgiem kontuzji nabawił się Ciastoń i był zmuszony przedwcześnie opuścić boisko. Do przerwy bez bramek.

Druga odsłona w wykonaniu gości zakończyła się całkowitą katastrofą. Piast przez całą odsłonę kontrolował przebieg spotkania. Pierwsza bramka padła po uderzeniu z ostrego kąta z lewej strony boisko. Kolejna bramka padła w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Całość zaczęła się od...akcji Strzelców. Szybka kontra gości i bramkarz Piasta zagrywa piłkę ręką jakieś 30 metrów od własnej bramki, sędzia niestety nie widział (nie chciał widzieć ? ) i gospodarze ruszyli z kontrą, która dała im drugiego gola.

Dzieło zniszczenia zostało dopełnione kilka minut przed końcowym gwizdkiem. Rzut wolny spod linii bocznej na 25 metrze. Zawodnik Piasta puszcza wysokiego loba, piłka długo leci i wpada za kołnierz Orzechowskiemu.  Końcowy rezultat to 3:0 dla gospodarzy. Goście powinni się uderzyć w pierś i z innym nastawieniem podejść do spotkania z liderem, gdyż w przypadku podobnej formy liczba straconych bramek może oscylować w okolicach 10.